Menu Zamknij

III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023

W Wielkim Poście zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym: Smutki i łzy Pana Jezusa Frasobliwego.  Droga krzyżowa w piątki po Mszy wieczornej.

Dziś kwesta na pomoc Polakom na Wschodzie: Polacy bohaterom.

Jutro X rocznica wyboru papieża Franciszka. Zapraszamy na Mszę Świętą z homilią o 18.00, a następnie na adorację i modlitwę do Ducha Świętego w intencji papieża Franciszka.

W środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Szpitalnej w intencji chorych i cierpiących , a potem Msza Święta z homilią.

  1. marca dzień modlitw przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej będziemy modlić się słowami litanii do świętego Papieża w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Za tydzień rekolekcje wielkopostne w naszym kościele: Wierzę w Kościół. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej wygłosi ks. dr Damian Kuchta, wikariusz z Parafii Dobrego Pasterza w Krakowie.

Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania w niedzielę 19. marca na Mszę Świętą o 18.00, a potem na katechezę do salki katechetycznej.

W przyszłą niedzielę składka na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła. Za złożone ofiary bardzo dziękuję, Bóg zapłać!

W związku z niepokojami  rozsiewanymi  w mediach wokół św. Jana Pawła II nasza Kuria Metropolitalna wystosowała następujący komunikat…

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Panu Jezusie Frasobliwym. Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.