Menu Zamknij

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2023 roku

W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela Zakonu Ojców Jezuitów;
  • we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego;
  • w środę przy okazji nawiedzenia jakiejkolwiek świątyni pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, to znaczy kaplicy związanej z życiem św. Franciszka, dla której poprosił on papieża o udzielenie odpustu; po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • w I czwartek od 17 do 18 Godzina Święta z modlitwą w int. powołań;
  • w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; to I piątek miesiąca: spowiedź od 17 do 18, a po Mszy wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
  • w I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej Różaniec Święty w intencji Ojczyzny oraz nienarodzonych i ich rodziców;
  • w następną niedzielę święto Przemienienia Pańskiego i odpust w pobliskim kościele Ojców Pijarów pod tym wezwaniem.

Dziś jeszcze zapraszamy na comiesięczną modlitwę za wstawiennictwem św. Charbela od 16.30 i Mszę Świętą, a po niej indywidualne błogosławieństwo i namaszczenie.

W Telewizji Polskiej będzie można śledzić wydarzenia związane z ŚDM w Lizbonie z udziałem Papieża Franciszka: w piątek o 19 Droga Krzyżowa na TVP3, w sobotę o 21.30 czuwanie modlitewne na TVP3, a w niedzielę Msza posłania o 10 w TVP1.

W przyszłą niedzielę w Krzeczowie pod Krzyżem będzie celebrowana Msza w łączności z ŚDM z udziałem tych, którzy mimo chęci nie mogli udać się do Portugalii.

Rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas podejmowania zobowiązań abstynencji. Niech każdy na miarę swoich możliwości oraz intencji, które nosi w sercu spróbuje doświadczyć choć trochę postu od napojów alkoholowych.

Niech Bóg nam wszystkim błogosławi!