Menu Zamknij

XXI Niedziela Zwykła, 27 sierpnia 2023 roku

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna;
– we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– w środę comiesięczne nabożeństwo przez przyczynę św. Charbela: 16.30 adoracja z modlitwą próśb i spowiedź, o 17.30 Różaniec Święty, o 18.00 Msza, a po niej namaszczenie;
– w I piątek miesiąca spowiedź od g. 17, a po Mszy o 18 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
– w I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej Różaniec Święty w intencji Ojczyzny.

Trwa miesiąc sierpień, czas podejmowania zobowiązań abstynencji. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej Księdze Abstynencji wystawionej w kościele dali wyraz swoim postanowieniom, zachęcamy do dalszej gorliwości w tej dziedzinie.

Przejęci brakiem wystarczającej liczby kapłanów powiadamiamy, że od I niedzieli września (4 IX) zawieszona zostanie w naszej parafii Msza Święta o godz. 13.15, a w dni powszednie odprawiana będzie, jak w okresie wakacyjnym, tylko Msza wieczorna o godz. 18.00. Zapraszamy tym goręcej na Msze niedzielne od września w pozostałych godzinach o 9, 12, 18 i 21.

Modlitwę na rozpoczęcie roku szkolnego dla Pierwszoklasistów i wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 odprawimy w poniedziałek 4 września o godz. 10.30.

Przygotowujemy się do odpustu parafialnego – główna uroczystość będzie miała w tym roku miejsce w wigilię Święta Podwyższenia Krzyża czyli 13 września, gdy o 18.00 Mszę będzie z nami celebrował Metropolita Krakowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

Przed kościołem kwestuje dziś Stowarzyszenie „Dobrosław” wspierające dzieci w trudnym stanie zdrowia (poprosimy przedstawiciela tej organizacji o dwa słowa zachęty).

Po kapłańsku pozdrawiam i błogosławię