Menu Zamknij

XXII Niedziela Zwykła, 3 września 2023 roku

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia:

– w piątek święto Narodzenia NMP – odpust w pobliskiej parafii Ojców Karmelitów na Piasku; w naszym kościele o godz. 17 Godzina Święta w I czwartek miesiąca w intencji powołań kapłańskich;
– w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, która zamieszkiwała na terenie naszej parafii;
– na pierwsze spotkanie Służby Liturgicznej naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.

Według wcześniej podanych informacji przypominamy, że zostaje zawieszona w naszej parafii Msza niedzielna o godz. 13.15, a w dni powszednie odprawiana będzie tylko Msza wieczorna o godz. 18.00. Zapraszamy tym goręcej na Msze w niedzielę w pozostałych godzinach o 9, 12, 18 i 21.

Modlitwę na rozpoczęcie roku szkolnego dla Pierwszoklasistów i wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 odprawimy w poniedziałek 4 września o godz. 10.30.

Przygotowujemy się do odpustu parafialnego – główna uroczystość będzie miała w tym roku miejsce w wigilię Święta Podwyższenia Krzyża czyli 13 września, gdy o 18.00 Mszę będzie z nami celebrował Metropolita Krakowski. Prosimy o zabranie ze sobą zaproszeń i serdecznie oczekujemy.

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:
– przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.);
– przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja.

Do wieczności odeszła śp. Teresa Jurkiewicz, zasłużona parafianka naszej wspólnoty. Jej Pogrzeb odbędzie się we wtorek 5 września o g. 13 na Cmentarzu Rakowickim. RIP

Po kapłańsku pozdrawiam i błogosławię