Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła, 10 września 2023 roku

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia:

– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma;
– w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa;
– w sobotę wspomnienie męczenników Korneliusza i Cypriana.

W tym tygodniu obchodzić będziemy dzień tytułu naszej parafii w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna uroczystość odpustowa będzie miała w tym roku miejsce w wigilię święta czyli 13 września w środę, gdy o 18.00 Mszę będzie z nami celebrował Metropolita Krakowski. Po uroczystości będzie także możliwość przyjęcia błogosławieństwa olejem św. Charbela oraz wspólnego spotkania przy poczęstunku przed kościołem. Prosimy o zabranie ze sobą zaproszeń znajdujących się w ławkach i serdecznie oczekujemy w środę, a także w sam dzień dopustu –  czwartek na Mszach z nauką odpustową o. Damiana Sochackiego, Karmelity Bosego o g. 9, 12, 18 i 21 oraz prosimy o pamięć w modlitwie. Cały czwartek będzie także trwała w kościele Adoracja Krzyża.

Za tydzień odbywa się Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Celebracja rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o g. 9.00 przy stacji „u Piłata”, a potem o g. 11.30 będzie celebrowana Msza Święta przy ołtarzu polowym Sanktuarium. Zachęcamy rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w tym doniosłym corocznym wydarzeniu.

Modlitwy wypominkowe za zmarłych przewidziane wcześniej przed Mszą o g. 13.15 będą podzielone na pozostałe pory odprawianych Mszy, ewentualnie prosimy osoby zainteresowane o wskazanie dogodnej godziny.

Wszystkich Wiernych naszej parafii oraz Gości raz jeszcze zapraszam na odpust i pozdrawiam